Kiri

 
  Maciej Kaziński. Photo: Marius Peterson Maciej KazińskiDyrektor

artystyczny
 


muzyk

ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku i kształcił się na specjalistycznych kursach muzyki dawnej. Jako kontrabasista i pianista wykonywał regularnie koncerty symfoniczne i kameralne z różnymi orkiestrami i zespołami w Polsce, Europie i w obu Amerykach. Wyspecjalizował się w grze na historycznych i tradycyjnych instrumentach smyczkowych; koncertuje, komponuje muzykę teatralną, nagrywa. Od początku istnienia Scholi Teatru Węgajty jest współtwórcą i wykonawcą większości spektakli i programów koncertowych wykonywanych przez ten zespół.


organizator

od roku 1993 pracował jako szef biura organizacyjnego Festiwali Muzyki Dawnej w Starym Sączu, od roku 1996 sekretarz, a następnie wicedyrektor Festiwalu w Jarosławiu.
W roku 2000 przygotował dla Krakowa 2000 i przeprowadził międzynarodowy projekt Codex Calixtinus, który był realizowany w 8 europejskich Stolicach Kultury. Jest ponadto współautorem innych dużych projektów, jak IMoDaL -- Międzynarodowe Spotkania Dramat i Liturgia 2002-2003.


badacz

odbył wiele wypraw śladami archaicznych kultur muzycznych: m. in. do Grecji, Egiptu, Gruzji, Iranu, Syrii, Peru, Rumunii, Ukrainy, na Korsykę i Sardynię.


tłumacz

autor przekładów książek o tematyce muzyczno-historycznej, jak Semiologia Gregoriańska E.Cardine’a, Muzyka Starożytnej Grecji i Rzymu J.Landelsa, Historia Muzyki i Hymnografii Bizantyjskiej E.Wellesza.


dyrektor Festiwalu od 2006 roku

wierzy w równowagę, współzależność i komplementarność elementów naszej rzeczywistości. Tego, co:
sakralne i ludyczne
tradycyjne (stałe i odwieczne) i bieżące (zmienne)
profesjonalne i amatorskie
monumentalne i kameralne
swojskie -- dobrze znane i egzotyczne -- nieznane i odległe


 
mailto: kazinski@poczta.onet.pl
 

 
mailto webmaster mailto:festiwal@jaroslaw.pl Francais Italiano Polski English